Ми дуже мало знаємо і погано вчимося, тому і повинні ми брехати
Ф.Ніцше 

Крадуть всі! З таким криком про допомогу частіше всього звертаються керівники великих комерційних структур: народ бідніє, підбір і робота з кадрами не ведуться, служба безпеки не може злагоджено працювати. На допомогу приходить поліграфолог. Що він може запропонувати директору/власнику підприємства, напишемо по порядку.

 • Розкриття злочинів (встановлення причетності)
 • Кадрові перевірки персоналу (періодичні і при прийомі на роботу)
 • Службові розслідування (працюючого персоналу)

Причини необхідності застосування поліграфа в комерційних структурах:

 • Высока точність перевірки
 • Можливість отримання даних, що приховуються особою, коли іншим способом їх отримати неможливо

Як наважитись на запрошення спеціаліста-поліграфолога?

Щоб знати, коли потрібен поліграф, потрібно, перш за все, знати його можливості. Потім слід оцінити проблеми і ситуацію на своєму підприємстві або серед своїх знайомих. Наступний крок – проконсультуватись з експертом-поліграфологом, котрий кваліфіковано підкаже, як саме можна вирішити проблему і які результати можуть бути отримані за допомогою детектора брехні.

Поліграф – це потужна сучасна зброя в боротьбі з негативними явищами в суспільстві. Для нього практично немає задач, котрі б він успішно не вирішив. Він може використовуватись у всіх випадках, коли одночасно перетинаються дві мети: приховати інформацію і отримати її. Причому, чим більш значущі негативні наслідки для особи, що приховує інформацію, тим чіткіше проявляються реакції при проведенні поліграфного опитування. В багаторічній практиці спеціалістів агентства були самі неординарні випадки застосування поліграфа: від необхідності підтвердження інтимного зв’язку до розкриття злочинів викрадання більше одного мільйона гривень. Це, так би мовити, екзотика! При проведенні поліграфної перевірки в основному вирішуються більш прості завдання.

Усталена думка, що поліграф повинен вирішувати, в основному, питання, пов’язані з розкриттям злочинів, безнадійно застаріла. Цивілізовані суспільства давно змінили своє ставлення до цієї проблеми. В розвинутих країнах до 70% від загального об’єму поліграфних перевірок пов’язані з вирішенням комерційних і приватних питань. Це – відбір нових співробітників або повторні перевірки вже працюючого персоналу готелів, банків, магазинів, різноманітних складів, мережевих магазинів, охоронних служб і так далі.

Статистика показує, що в США при прийомі на роботу біля 8% громадян перекручують свої анкетні дані з метою приховування негативних сторін своєї автобіографії. Майже 7% приховує наявність різних психічних захворювань. Особливо приваблюють до себе злочинні елементи різні фонди, банки і інші фінансові структури. Згідно даних міжнародної статистики за 2008 рік, із 100 осіб, опитаних за замовленнями приватних компаній, 75 – ті хто вперше приймається на роботу; 20 – повторні перевірки і 5 осіб – проведення службових розслідувань. На жаль, для України статистичних даних поки немає.

Проаналізуйте самостійно, чи цікавлять вас і наскільки мають значення питання, перераховані нижче. В усякому випадку, відповіді на них і своєчасне вирішення проблем підвищать ефективність роботи вашого підприємства.

Мотиви вступу співробітника на роботу можуть становити значну небезпеку для роботодавця, а реалізація їх може призвести до закриття підприємства.

Наприклад, в кредитний відділ банку приходить співробітник, котрий пов’язаний з кримінальними структурами, а основним мотивом його є “робота на кримінальні структури”. Звичайно, це кадрове “придбання” не обіцяє нічого хорошого роботодавцю. Такі ж негативні наслідки має і інший мотив вступу – робота на конкуруючу фірму.

Наявність шкідливих звичок. До них в першу чергу відносяться наркотики і надмірне вживання алкоголю. Є небезпечними для підприємства особи, захоплені азартними іграми. Особливо це стосується посад, пов’язаних із значною матеріальною відповідальністю – касири, бухгалтери, комерційні директори. Можуть бути і інші шкідливі звички, що впливають на якість і безпеку роботи. Наприклад, інтенсивне паління під час роботи на вибухонебезпечному або пожежонебезпечному виробництві.

Причини звільнення з останнього місця роботи також представляють інтерес. В їх основі можуть бути скандали в колективі, систематичне порушення трудової дисципліни, нанесення морального або економічного збитку підприємству.

?Наявність кримінального минулого повинна обов’язково перевірятись при прийомі на роботу охоронців, співробітників служби безпеки, бухгалтерів, касирів і продавців великих магазинів. У зворотньому випадку підприємство неминуче піддається ризику стати здобиччю кримінальних елементів. Люди не змінюються, зв’язки залишаються, і спокуса присвоїти матеріальні цінності компанії і співробітників буде реалізована. Саме в цьому випадку абсолютно справедливе твердження: правопорушення легше попередити, ніж розкрити.

При проведенні кадрових перевірок роботодавцем у претендента на зайняття тієї чи іншої посади можна визначити “схильність” до вчинення негативних дій. Хоча необхідно пам’ятати, що у працівника, що прийшов з намірами чесно трудитьсь на підприємстві, можлива негативна деформація особистості під впливом тих чи інших факторів. Злочинцями не народжуються, ними стають, а це прогнозувати доволі складно. В той же час, виключити з групи претендентів на посаду осіб, що мають кримінальне минуле і готових вчинити новий злочин, можливо і необхідно любій компанії, що поважає себе і прагне досягти успіху.

Повторні перевірки. Одноразові поліграфні перевірки при прийомі на роботу мають значний вплив на нормалізацію робочого клімату в колективі. Але вони не є панацеєю від всіх бід. Людине не народжується злочинцем, а стає ним. Крадуть в основному там, де відсутній належний контроль за рухом фінансових потоків, продукції і так далі. У зв’язку з цим потужним профілактичним засобом є повторні поліграфні перевірки. Терміни їх проведення і суб’єкти опитування визначаються керівництвом підприємства. Періодичність повторних перевірок зазвичай коливається від 2 до 5 років. Але у випадку виникнення підозри в недобросовісності співробітника його перевірка за допомогою детектора брехні може бути проведена в будь-який час.

Витік інформації і перекручення її клієнтам становлять основні причини багатьох неприємностей у сфері роботи банків і великих мережевих торгових підприємств. На ці моменти необхідно робити акцент при періодичних опитуваннях персоналу, щоб контроловати ситуацію і мінімізувати збитки.

Службові розслідування можуть проводитись за дуже широким колом проблем. Вочевидь, тематика розслідування значення не має. Важливо правильно встановити коло осіб – потенційно можливих учасників протиправних дій, которі потім будуть опитані за допомогою поліграфа. Експерт-поліграфолог повинен допомогти правильно скласти запитання, спираючись на відомі факти і дані, а потім провести розслідування. Якщо винувата особа потрапила в коло опитаних, вона обов’язково буде встановлена.

В будь-якому випадку, перспектива “потрапити на поліграф” значно скорочує число бажаючих вчиняти дії, що завдають матеріальний і моральний збиток роботодавцю.

Безумовно, наведений перелік напрямів використання поліграфа в приватних структурах не завершено. Життя постійно вносить свої корективи, доповнення, нові хитрі способи незаконного вилучення грошей і шахрайства. Поліграф потрібен завжди! І чим раніше керівник і власник бізнесу це зрозуміють, тим швидше підуть справи і їх бізнес стане ефективнішим.

ОСНОВНІ АРГУМЕНТИ НА КОРИСТЬ НЕОБХІДНОСТІ ПОЛІГРАФНИХ ПЕРЕВІРОК

1. Можливість швидко викрити брехню, щоб потім встановити невинуватість.

2. Процедура перевірки несе в собі певний психологічний момент, що спонукає винних зробити зізнання.

3. Нерідко людина, що перевіряється на поліграфі, зізнається в тих злочинах, в яких вона і не підозрювалася замовником опитування.

4. Перевірки на поліграфі дозволяють зекономити час, гроші і зусилля людей, підвищуючи при цьому дієвість і ефективність розслідування.

5. Метод детекції брехні дозволяє проникнути в саму суть питання: яка причетність САМЕ ЦІЄЇ особи до здійснення злочину.

6. Метод може бути використаний практично при любому виді розслідування – величезна гнучкість.

7. Прихильне ставлення преси і людей до більш ширшого використання поліграфів.

8. Зростаюча ступінь визнання в судовій практиці.

9. Колеса правосуддя рухаються дуже повільно, тому даний метод покликаний вказати напрям, в якому потрібно проводити подальше розсслідування.

10. Перевірка на поліграфі при прийомі на роботу – це швидкий і найкращий спосіб підтвер¬дження щирості і лояльності кандидата, в той час як звичайна процедура перевірки тривала, вартісна і нерідко неточна.

11. Перспектива для співробітника “потрапити на поліграф” значно скорочує число бажаючих здійснювати вчинки, що завдають матеріальні і моральні збитки роботодавцю.

 • Заявка на проведення опитування —>Скачати
 • Зразок звітного документа за результатами опитування—> Скачати

Кого не можна перевіряти на детекторі брехні?

Особи з певними розумовими і фізичними даними не можуть бути перевіреними на поліграфі, і сам оператор вирішує, чи слід проводити тестування. Оператор поліграфа не повинен намагатись провести психіатричне або фізичне обслідування особи перед перевіркою, проте і він, і замовник опитування повинні враховувати наступне:

1. Фізичний стан опитуваного.

 • Певний стан серцево-судинної системи і порушення роботи органів дихання роблять опитувану особу такою, котру не можна перевіряти на детекторі брехні. Ці порушення можуть бути розпізнані на ран¬ніх етапах перевірки;
 • Не можуть бути піддані перевірці легко збуджувані і нервові люди;
 • Особи, звиклі до вживання ліків, наркотиків, алкоголю;
 • Особи в стані сп’яніння, хворі, поранені, занепокоєні чимось не повинні проходити перевірку на поліграфі;
 • Не можна перевіряти тих, хто страждає гострим фізичним або психічним захворюванням;
 • Хвороби, такі як простуда, напади кашлю, сінна лихоманка, астма, гикавка, сильна алергія – всі вони впливають на придатність людини до перевірки на поліграфі.

2. Психічний стан.

 • Психічно неповноцінні і психічнохворі люди не можуть перевірятись на детекторі брехні;
 • Людей із суттєво обмеженим інтелектом дуже складно тестувати: вони практично не відчувають переживань морального плану, викликаних страхом бути звинуваченими у брехні. Більш того, для них навіть неможливо відрізнити брехню від правди, а також зрозуміти мету і процедуру тестування, зміст питань.

3. Інші фактори.

 • Деякі особи можуть намагатись уникнути або відтермінувати перевірку, симулюючи психічне або фізичене захворювання;
 • Людина, з якою неправильно поводились під час затримання, може не відповідати тим вимогам, що пред’являються до особи, котру планується перевірити;
 • Людина, емоційно пригнічена, не може проходити тестування;
 • Якщо людина знаходиться під дією заспокійливих засобів, вона не може бути опитана до закінчення дії ліків;
 • Складно перевіряти особу, яка надзвичайно боїться процедури тестування, або має комплекс вини. Як правило, спеціальна передтестова бесіда і чітке пояснення дозволяють уникнути цих проблем.

viagra buy

free viagra

1,531 total views, 1 views today

Наші контакти:

polygraph-spravedlyvist@ukr.net
+38 (098) 686 6609

На рахунку головного поліграфолога-експерта - БІЛЬШЕ 5000 осіб, опитаних за допомогою поліграфа, більш ніж 10-річний досвід роботи в системі кадрової безпеки в комерційних і державних структурах, на замовлення приватних осіб, в тому числі в "Правексбанку", "ПриватБанку", мережах гіпермаркетів "Епіцентр К", "Нова лінія".

cabinet