Поліграф – основний інструмент детекції брехні

Комп’ютерна система для реєстрації і обробки психофізіологічних реакцій людини, так званий поліграф, є основним сучасним інструментом для детекції брехні. Він складається із спеціальних датчиків, що реєструють різноманітні фізіологічні параметри опитуваної особи. Датчики підключені до блоку збору даних. Цей блок в свою чергу підключається до ноутбуку із спеціальним програмним комплексом для статистичної обробки і представлення даних в графічному і числовому форматах. Фотографія апаратного комплексу поліграфолога представлена нижче.

Полиграф

  Апаратний комплекс поліграфолога

Основу сучасного поліграфа складають дев’ять датчиків, за допомогою яких реєструються сім різних фізіологічних параметрів організму людини, а саме:

  • Динаміка грудного дихання і діафрагмового дихання;
  • Фізична і тонічна складові шкірно-гальванічної реакції людини;
  • Динаміка артеріального тиску;
  • Плетизмограма (ППГ и ФПГ);
  • Тремор (рухова активність і міміка обличчя);
  • Енергетика мовного сигналу.

Поліграфи різних виробників можуть відрізнятись конструкцією і чутливістю датчиків, ступенем стабільності роботи поліграфа і його захищеністю від зовнішніх вібрацій і випромінювань, можливостями і універсальністю програмного забезпечення. Найбільш популярні моделі, що використовуються в Україні – Поларг, Крис, Барьер, Lafayette.

Спеціалісти Агентства детекції брехні і кадровоі безпеки «Справедливість» використовують методики опитувань, розроблені і апробовані у відомих школах поліграфологів Російської Федерації і США. Методика вибирається в залежності від виду послуг, що надаються поліграфологом.

 

На чому грунтується інструментальна детекція брехні

Опитування за допомогою поліграфа полягає в тому, що опитуваному задаються питання, а детек¬тор брехні фіксує всі фізіологічні зміни протягом того, як особа відповідає на задані питання.

У нормальної людини у випадках, коли вона бреше, відбуваються фізіологічні зміни, котрі і фіксуються датчиками поліграфа. Тестування практично не встановлює саму брехню, як таку, проте фіксує ті фізіологічні зміни в організмі, що її супроводжують.

Репутація і довіра до поліграфа зростають, і тому досить часто винні, котрі не признаються у вчиненні злочину поліції або навіть власному адвокату, вимушені зізнаватись перед перспективою тестування на поліграфі.

Невинна людина, як правило, намагається співробітничати, не боїться викриття і, відповідно, не дає таких фізіологічних реакцій, як винна. Безумовно, сама перевірка на поліграфі викликає стурбованість і у невинної особи, проте добре підготовлений оператор поліграфа пояснить принцип дії використовуваної апаратури, процедуру тестування, обговорить питання, що будуть задаватись, а також врахує фоновий рівень збудження під час відповідей на питання.

viagra pills

1,786 total views, 1 views today

Наші контакти:

polygraph-spravedlyvist@ukr.net
+38 (098) 686 6609

На рахунку головного поліграфолога-експерта - БІЛЬШЕ 5000 осіб, опитаних за допомогою поліграфа, більш ніж 10-річний досвід роботи в системі кадрової безпеки в комерційних і державних структурах, на замовлення приватних осіб, в тому числі в "Правексбанку", "ПриватБанку", мережах гіпермаркетів "Епіцентр К", "Нова лінія".

cabinet